Výber zdravej výživy pre mačky

Výber zdravej výživy pre mačky

17.marec 2022

Úloha výživy je poskytovať živiny nevyhnutné pre zdravý rast mačaťa. Starostlivo vyberané a odmerané živiny prispievajú k optimálnemu tráveniu a zdraviu.

Hygiena mačiatka

Hygiena mačiatka

1.február 2022

Vo veku 2 mesiace má mačiatko zvyčajne 26 mliečnych zubov. Keď začne rásť trvalý chrup, od 4. mesiaca, môžete nachádzať vypadnuté mliečne zuby, ale väčšinou ich mačiatko prehltne, čo je úplne normálne. Približne v 6. mesiaci má mača kompletný trvalý chrup, celkom 30 zubov.

Desať top tipov ako prevziať mačku k veterinárovi

Desať top tipov ako prevziať mačku k veterinárovi

3.január 2022

Býva pravidlom, že sa počas prvých 6 týždňov o mačiatká stará výhradne stará mačka. Mačiatká dostávajú protilátky v materskom mlieku a sú tak chránené pred infekciami. Ak však mačiatko ochorie, je nutné bezodkladne navštíviť veterinára, pretože mu môžu rýchlo zlyhať životné funkcie.

Obohatenie života mačaťa pre lepšiu pohodu

Obohatenie života mačaťa pre lepšiu pohodu

20.december 2021

Aj keď je vaše mačiatko rýchlo mení fázy oddychu a aktivity, väčšinou času strávi spánkom: v priemere 13 až 16 hodín denne. Fáza s najvyššou aktivitou sa objavuje ráno pri svitaní, kedy jeho hlavným cieľom býva hra, starostlivosť o srsť, jedenie a prijímanie pozornosti.

Ako mačiatko komunikuje?

Ako mačiatko komunikuje?

7.december 2021

Aj keď sú mačky nezávislé, potrebujú dostatok pozornosti a lásky, nemali by ostávať samé dlhšiu dobu, nakoľko ich čas osamote pripravuje o pozornosť a podnety, ktoré potrebujú. Musíte si každý deň vyhradiť čas, ktorý strávite so svojím mačiatkom, aj cez víkendy. Porozumenie komunikácie mačiek a sociálneho správania, ktoré ju podmieňuje, vám poskytne dobrý základ pre plnohodnotný vzťah s vaším mačiatkom. Mačiatka komunikujú hmatom, čuchom, vizuálne (telom a tvárou) a hlasom.

späť
ďalej
Strana 1 / 6
1 2 3 4
Dnes je 15.jún 2024, meniny má Vít, zajtra Blanka
+421 948 24 00 24